Návštěva farmy

Ve čtvrtek a v pátek jsme si dali od značení pauzu a přijali jsme pozvání na farmu. Zde jsme strávili čtvrteční odpoledne a celý pátek.

Pohled na část budovy farmy
Pohled na část budovy farmy

Ve čtvrtek jsme na farmu dorazili kolem druhé hodiny. Kromě místních nás hned z počátku přivítalo zdejší zvířectvo, několik psů i slepice.

Místní mazel
Místní mazel

Ubytovali jsme se a vyrazili na komentovanou prohlídku blízkého okolí farmy. Celá farma má přibližně 6000 ha, žije zde na 800 krav, býci a bizoni, 400 koní a 200 ovcí. Celou farmu udržuje celkem 9 zaměstnanců, kteří zde žijí se svými rodinami. Mohli jsme také vidět pravé kovboje, kteří značkovali telátka. K večeři se podávala rýže s domácím masem a bizoní sýr. Mňam…

Druhý den jsme po snídani, při které jsme ochutnali bizoní mléko, vyrazili na nezapomenutelnou cestu na valníku.

To je dost, žes nás taky někam vyvez...
To je dost, žes nás taky někam vyvez…

Jeli jsme skrz farmy k pralesu. Cestou jsme viděli krokodýly, emu, spoustu bizonů, koní a dalších zvířat. Jeli jsme skrz bažiny, díry, při jejichž přejezdu jsme málem vypadli z valníku i skrz kukuřici. V pralese, kde nám mačetou vysekávali cestu, jsme navštívili obrovský strom, k obejmutí jeho obvodu je zapotřebí šesti lidí!

Hledej krokodýla
Hledej krokodýla

Cestou zpět jsme ochutnali kokosovou vodu a také pomeranče. Jelikož jsou uzrálé na sluníčku, není nutné je loupat, ale vnitřek ze slupky vypadne.

Po vynikajícím obědě jsme se prošli po farmě a po zahradě s domkem na stromě. Odpoledne jsme si dali sýr z bizoního mléka, vyrobený těsně před konzumací. Poté jsme jeli zpět na hotel.

Návštěva na farmě byla pro nás velkým zážitkem. Všichni, které jsme zde poznali, jsou velmi pohostinní a milí. V budoucnu zde plánují pořádat dovolené pro české občany. Mají již připraveno ubytování i program. My jsme zde vlastně byli jako první návštěvníci, testování tak proběhlo velmi úspěšně a rádi se s vámi podělíme o další detaily. Pobyt na této farmě bude určitě pro každého zážitkem na celý život, stejně jako byl pro nás.