Značení turistické trasy

Ve čtvrtek a v pátek celý den značíme a poznáváme zdejší krajinu. Je zde spousta krav, býků a koňů. Po celou dobu je s námi Be, který se stal nedílnou součástí našeho značkařského družstva. Popojíždí za námi autem a velmi ochotně se vším pomáhá. Zajišťuje pití, oběd do terénu, pomáhá prosekávat kde je třeba a také informuje kolemjdoucí o naší práci. Dle našeho pozorování zná snad celou Batayporã.

Be značí
Be značí

Ve čtvrtek jsme také umístili první značku na palmu. Velmi oceňujeme, že díky silnému slunci a suššímu vzduchu, barvy netečou a značí se velmi dobře. V pátek jsme se zastavili na 16 km z devatenácti.

Značka na palmě
Značka na palmě

Také nezapomínáme na náš další úkol – poznávání místní kultury. Ve čtvrtek Alex poprvé okusil brazilský národní koktejl Caipirinha a Ondra džus z plodů kešu. V pátek jsme nejprve slavili narozeniny v Centro de memoria, poté jsme se byli podívat na místní oslavu, kde tančil synovec Be, pokračovali jsme na festival Fežona do Nova Andragina a den zakončili další oslavou narozenin spojenou s „nočním přepadením“ oslavenkyně. Nutno podotknout, že zdejší zábavy jsou opravdu vydařené, hraje se na kytaru, zpívá, všichni mají dobrou náladu.